سفر سلامتی میاره

سفر کردن چه چیزیو به یادت میاره؟ تا حالا شده یه عکس باحال از یه منظره رو ببینی و بگی کاش الان اونجا بودم!! میبینی حتی فکر آدم میخواد با یه عکس سفر کنه و چشمای ما دنبال دیدن آرامش طبیعتن

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط روانشناسان سفر به طور اعجاب انگیزی باعث سلامتی روان میشه

5 دلیل باعث میشه سفر حالتو بهتر کنه

یک: سفر به استرس میگه بزن به چاک!

 استراحت و فاصله گرفتن از شلوغی‌های روزمره برای آرامش، بهبود و جوانسازی روان یه راه خوبه. چه استراحتی بهتر از بستن بار و زدن به دل سفر به مقصدی مناسب می‌تواند باشه؟ سفر شما را شاد و روانتان را از موقعیت‌های استرس‌زا دور‌ می‌کنه.

در نتیجه سطح کورتیزول شما کاهش یافته و حس آرامش و رضایت بیشتری خواهید داشت. سفر همچنین باعث می‌شود بیشتر به اهداف و علایق شخصیمان بپردازیم. طبق تحقیقی در آمریکا، ۸۰% افراد پس از یک یا دو روز از سفر استرسشان به شکل قابل‌ملاحظه‌ای کاهش داشت. حتی در لحظه‌هایی شلوغ سفر که سخت مشغول بازدید از اماکن، عکس گرفتن و رفتن به اینور وآنور هستید هم حس آرامش کامل با شما همراه است.

دو: توی سفر خودتو بشناس

سفر خودش یه دفتر خاطره است که دید شما به مسائل را بازتر می‌کند. سفر به فرهنگ های متفاوت سبب می‌شود در مورد فرهنگ خود نیز بیشتر بیاندیشید. روبرو شدن با این تفاوت‌ها می‌تواند به شناسایی عادت‌هایتان و گاها تغییر آنها منجر شود.

کشف اماکن جدید همچنین می‌تواند به شما در بازیابی از مشکلات زندگی کمک کند. سفر به شما کمک می‌کند انگیزه‌ها و علایق جدیدی در خودتان کشف کنید. این اتفاق می‌تواند حتی منجر شود زندگیتان به کلی تغییر کند.

راستی راجع این موضوع توی پیجمون یه پست گذاشتیم میتونی به پیجمون سر بزنی و نطرات بقیه رو بدونی و راجع این موضوع نظرتو بیان کنی

https://www.instagram.com/3konj.co/

سه:سفر انعطاف پذیری روانیتو افرایش میده

سفر به جایی که حس هیجان همراه با ترس در شما ایجاد کند سبب تقویت روحی روانی شما می‌شود. وردگال از Urban Pixxels می‌گوید. “وقتی جوانتر بودم نمی‌توانستم تصور کنم که به تنهایی دور دنیا سفر کنم. اما اکنون، بیشتر اوقات تنها سفر می‌کنم و شدیدا مجذوب این کار هستم. اینکار هیچگاه به اندازه‌ای که تصور می‌کنیم ترسناک و خطرناک نیست.”

چهار:افزایش خلاقیت با سفر!

به گفته آدام گالینسکی، استاد دانشگاه تجارت کلمبیا، بازدید از یک کشور خارجی و قرار گرفتن در محیط محلی آنها، انعطاف پذیری ادراکی شما را افزایش می‌دهد. این اتفاق، عمق و یکپارچگی افکار شما را نیز افزایش می دهد و سبب تقویت خلاقیت شما می‌شود. البته شایان ذکر است که سفر در صورتی بر خلاقیت شما موثر است که با جامعه و فرهنگ محلی جایی که به آن سفر کرده اید ارتباط برقرار کنید.

Rear view of young guy with backpack standing outdoors with arms spread open against seascape. Man enjoying the view from the top of the mountain.

پنج:رضایت و شادی بیشتر با سفر

وقتی هنگام سفر سر کار نیستید، میتوانید از ریتم روزمرگی و یکنواختی خود خارج شوید. تجارب و اتفاقات جدید ذهن شما را نو می‌کند و حال و هوا و اعتماد بنفستان را دگرگون می‌سازد. ماندن در یکجا برای زمان طولانی، بدون گشت و گزار باعث یکنواختی و حس در تله افتادن می‌شود. وقتی بیرون از فضای امن همیشگی و در معرض تجارب جدید هستید، حس کاملتری دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *